Strefa marek? Co to jest?

strefa marek allegro

Strefa marek działająca od jakiegoś czasu na Allegro to z pewnością nowość wśród krajowych serwisów sprzedażowych. Można ją nazwać wirtualną galerią handlową. Aukcje wystawiane w Strefie marek nieznacznie różnią się od tradycyjnych aukcji. Jaki sens ma zatem kupowanie produktów w Strefie marek? Czy jest to nieprzemyślany krok Allegro?
Serwis Allegro.pl przyzwyczaił nas do tego, że wprowadza różnorakie nowe rozwiązania. Jednak czegoś takiego jeszcze w historii serwisu Allegro nie było. Wirtualna galeria handlowa na Allegro opiera się na współpracy serwisu z przedstawicielami określonych firm, najczęściej producentów różnego typu produktów. W Strefie marek nie ma miejsca dla pośredników, można tutaj znaleźć wyłącznie marki. Liczba marek dostępnych w Strefie marek była na początku znikoma. Obecnie dostępne są tam takie marki, jak Adidas, Reebok, Converse, Ochnik, Wittchen, Solar, Lenovo, Dell, Asus, Bosch, Black Red White, Vileda, Bebiko, 5.10.15, Lego, Durex, L'oreal Paris, Scholl, a także wiele innych. Można przewidywać, że z upływem czasu coraz większa liczba producentów pojawi się w Strefie Marek, upatrując w tym nietypowego miejsca sprzedaży swoich produktów. Oferty sprzedażowe pogrupowane są w 8 kategoriach głównych, wśród których znaleźć można: motoryzację, zdrowie i urodę, sport i turystykę, kulturę i rozrywkę, dziecko, dom i ogród, modę oraz elektronikę.
Zaletą Strefy marek jest to, iż mamy pewność, że kupimy wyłącznie produkty oryginalne, co ma duże znaczenie dla kupujących, gdyż niestety na Allegro w dalszym ciągu obecnych jest wielu sprzedawców oferującym swoim klientom podróbki.

Strefa marek - wyznacznik jakości.

Każdy wystawca w Strefie marek ma swoją własną przestrzeń- butik, w którym wystawia swoje produkty. Dodatkowo każda z tych marek może upiększyć pod względem wizualnym swoje oferty. Są jednak wspólne założenia dla wszystkich sprzedawców obecnych w Strefie marek- między innymi ekspozycja produktów oraz menu- są one identyczne dla wszystkich sprzedawców w tej zakładce.
Można pomyśleć, że przecież producenci mogą oferować swoje produkty w tradycyjnych kategoriach Allegro, tam również mogliby upiększać oferty. Co przemawia za korzystaniem ze Strefy marek? I jakie są właściwie zalety korzystania ze Strefy marek?
Przede wszystkim to co zostało napisane wcześniej- mamy pewność, że produkt jest w 100% oryginalny i pochodzi prosto od producenta. Oferty zamieszczone w Strefie marek uporządkowane są w przejrzysty sposób. Wyglądają one nieco inaczej niż oferty zamieszczane w serwisie Allegro poza Strefą marek. Można to zobrazować porównując zakupy w markecie do zakupów w galerii handlowej, gdzie zlokalizowane są sklepy oferujące produkty z wyższej półki. Przejrzysty układ ofert pozwala na łatwiejsze i przyjemniejsze porównanie dostępnych ofert. Ma to duże znaczenie dla wielu konsumentów dokonujących zakupy na Allegro.
Ciekawostką jest, że w Strefie marek większość producentów sprzedających swoje produkty dostarcza swój towar do klienta bezpłatnie. Klienci nie muszą zatem ponosić dodatkowych kosztów przesyłki. Dotyczy to jednak nieco droższych produktów.

Prosto od producenta

Wydawać by się mogło, że ceny produktów w Strefie marek są wysokie. Jednak nie jest to reguła. Można znaleźć wiele produktów w takich samych lub bardzo zbliżonych cenach. Owszem, często można znaleźć poza Strefą marek identyczny przedmiot tańszy o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w przypadku produktów w cenie ok. 200 zł. Jednak czy jest to aż tak duża różnica, zwłaszcza kiedy do normalnej aukcji doliczymy jeszcze koszty wysyłki, cena ta robi się praktycznie taka sama.

Więcej niż aukcje

Strefa marek to miejsce dla najbardziej wymagających konsumentów, którzy cenią sobie wygodę dokonywanych zakupów, a także wysoką jakość produktów w dobrych cenach. Ze Strefy marek zadowoleni będą klienci, którzy wiedzą czego szukają i chcą to kupić bez straty czasu jaki muszą poświęcić na poszukiwania odpowiedniego produktu u wiarygodnego sprzedawcy- pośrednika w tradycyjnym obszarze sprzedaży Allegro. Mniej wymagający użytkownicy serwisu zapewne pozostaną przy tradycyjnych ofertach serwisu.
Obecność Strefy marek może wpłynąć na wyniki sprzedażowe pośredników. Warto już teraz zadbać o swój wizerunek w sieci i skorzystać z naszych usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zbudujemy Państwu odpowiednią markę i wizerunek w sieci. Wiarygodność firmy wpłynie na wzrost sprzedaży produktów. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszych usług.

Możliwości stref marek - dla sprzedawcy

Strefa marek to również zaawansowana oferta produktu znacząco różniąca się od standardowych szablonów aukcji. Strefa marek allegro daje nam możliwość

  • tworzenia responsywnej oferty na urządzenia mobilne
  • Integracji sldiera z banerami reklamowymi
  • Tworzenie dodatkowych podstron: o marce, dostawa, reklamacje.
Sprawdź naszą ofertę na szablon allegro dla strefy marek