O serwisie allegro

Serwis Allegro od dawna jest postrzegany jako najbardziej popularny serwis sprzedażowy wśród użytkowników sieci internetowej. Myśląc o sklepach internetowych zdecydowanej większości użytkowników sieci przychodzi do głowy właśnie Allegro. Na rynku polskim Allegro.pl funkcjonuje nieprzerwanie od 1999 r. Z roku na rok zwiększa się liczba zarówno klientów sprzedających, jak i kupujących na Allegro.

Założycielem serwisu Allegro jest Arjan Bakker, który w znaczący sposób wpłynął na gałąź handlu w Polsce. Pojawienie się w Polsce Allegro wpłynęło na rozpoczęcie prawdziwego boomu na krajowym rynku e-commerce. Nie będzie nadużyciem jeśli stwierdzimy, iż Allegro zapoczątkowało na szeroką skalę transakcje kupna/sprzedaży w kraju za pomocą Internetu. Z upływem czasu Allegro podbiło sieć internetową. Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród użytkowników sieci internetowej, a liczba userów zarejestrowanych na Allegro ciągle się zwiększa. To doskonałe miejsce do prowadzenia swojego biznesu. W przypadku sprzedawców- korzystanie z serwisu jest tanie i bezproblemowe. Nie wymaga ponoszenia nakładów finansowych związanych z własnym sklepem internetowym, ani reklamą i marketingiem. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku sprzedaży w innych miejscach- również na Allegro liczy się wizytówka sklepu i grafika aukcji.
Serwis internetowy Allegro ma na celu umożliwienie znalezienia wszystkich możliwych kategorii produktów w atrakcyjnych cenach. Allegro ma upraszczać zarówno zakupy, jak i sprzedaż w sieci internetowej, a także gwarantować bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Nie tylko produkty


Należy podkreślić, że zwiększa się liczba dodatkowych opcji sprzedażowych dostępnych w serwisie. Allegro stale się zmienia, dopasowując do oczekiwań konsumentów. Początkowo Allegro opierało się wyłącznie na sprzedaży aukcyjnej, obecnie serwis umożliwia sprzedaż zarówno w formie aukcji, jak i sprzedaż po stałej, ustalonej cenie. Na Allegro możemy kupić zarówno produkty nowe, jak i używane. Mało tego, w serwisie oferowane są także antyki! Produkty możemy odnaleźć w 10 kategoriach produktowych: elektronika, moda i uroda, dom i zdrowie, dziecko, kultura i rozrywka, sport i wypoczynek, motoryzacja, kolekcje i sztuka, firma oraz strefa okazji.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, w serwisie internetowym oferowane są także różnego typu usługi, wśród których znajdziemy między innymi oferty dotyczące usług prawnych, księgowych i finansowych, usług z zakresu reklamy i marketingu, ale także udziału w kursach i szkoleniach.
Serwis wymaga od sprzedawców dokonania rejestracji. W przypadku osób prywatnych, rejestracja jest szybka i nie wymaga dostarczenia żadnych dokumentów. W przypadku przedsiębiorców, konieczne jest załączenie podczas rejestracji w serwisie dokumentów dotyczących rejestracji firmy, które zostaną zweryfikowane w krótkim czasie przez pracowników Allegro.

Ciągły rozwój funkcjonalności

Serwis pomimo wieloletniej obecności na krajowym rynku i renomy jaką posiada, nieprzerwanie dąży do dalszego rozwoju. Mając na uwadze oczekiwania klientów pracownicy serwisu chętnie zapoznają się z opiniami użytkowników Allegro na temat funkcjonowania serwisu i atrakcyjności poszczególnych usług. Chętnie wdrażają różnego typu rozwiązania, które ulepszają korzystanie z serwisu. Obecnie zarówno sprzedaż, jak i zakupy za pośrednictwem Allegro można organizować nie tylko przy wykorzystaniu komputerów, ale także dzięki innym urządzeniom mobilnym. Nad sprawnym funkcjonowaniem serwisu i bezpieczeństwem transakcji czuwają pracownicy Allegro zlokalizowani w kilku miastach w Polsce- w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu. Allegro to sprawdzone, wiarygodne i przede wszystkim bezpieczne miejsce w sieci internetowej, gdzie możemy nie tylko sprzedać rozmaite produkty i usługi, ale również możemy kupić praktycznie wszystko. Ponieważ Allegro nie ma obecnie żadnej konkurencji wśród serwisów aukcyjnych, jego popularność nie będzie maleć w najbliższym czasie.

Zadbaj o wygląd aukcji

Z uwagi na znaczenie serwisu Allegro w sprzedaży, sprzedający powinni zadbać o swój image w sieci. Nieumiejętne kreowanie wizerunku wpłynie negatywnie na naszą firmę, dlatego warto to powierzyć doświadczonym osobom. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu są Państwo w stanie zwiększyć swoją sprzedaż i wypromować własną markę i wizerunek na Allegro.


Możliwości stref marek - dla sprzedawcy

Strefa marek to również zaawansowana oferta produktu znacząco różniąca się od standardowych szablonów aukcji. Strefa marek allegro daje nam możliwość

  • tworzenia responsywnej oferty na urządzenia mobilne
  • Integracji sldiera z banerami reklamowymi
  • Tworzenie dodatkowych podstron: o marce, dostawa, reklamacje.